Komórki macierzyste

Ekstrakt z komórek macierzystych winogron (PhytoCellTech Solar Vitis): chroni skórę przed stresem oksydacyjnym i uszkodzeniami UV.

Wyciąg z komórek macierzystych szarotki alpejskiej (Phytostem Edelweiss Stem Cell Extract): składnik kultury szarotki alpejskiej Meristem, wykazuje działanie antyoksydacyjne. Badania kliniczne ukazały, że ekstrakt pomaga zmniejszyć głębokość zmarszczek w okolicach oczu o 15% po 20 dniach regularnego stosowania.

Ekstrakt z komórek macierzystych jabłoni (Malus Domestica): liposomalny preparat z komórek macierzystych z szwajcarskiego jabłka. Składnik ten spowalnia procesy starzenia, walczy z chronologicznym starzeniem się komórek skóry, niweluje zmarszczki oraz wspomaga funkcje komórek macierzystych skóry i ich zdolność do tworzenia nowych tkanek.

Ekstrakt z komórek macierzystych bzu (Malodextrin i Syringa Vulgaris): ma silne działanie przeciwzapalne i skutecznie zwalcza trądzik pospolity.

Ekstrakt z komórek macierzystych Gardenia (Gardenia jasminoides): zawiera fitosterole, polisacharydy i antyoksydacyjne fenlipropanoidy (np. feruloilo-6-glikozydy), który skutecznie nawilża, chroni macierz zewnątrzkomórkową skóry przed zniszczeniem i stymuluje produkcję kolagenu.

Ekstrakt z komórek macierzystych Marrubium (Marrubium vulgare): ekstrakt zawiera fenylopropanoidy (forsytozyd B i werbaskozyd) – cząsteczki, które chronią skórę przed utlenianiem.