Historia marki Circadia

Firma Circadia została założona przez dr Petera T. Pugliese, pierwszego specjalistę medycyny estetycznej, który poświęcił dziesięciolecia badań na zrozumienie fizjologii skóry i wykorzystanie wiedzy o skórze w celu opracowania najskuteczniejszych kosmetyków. Dr Pugliese od 30 lat zajmował się opracowaniem produktów kosmetycznych dla innych znanych marek z dziedziny medycyny estetycznej, a w 2001 roku założył własną markę Circadia.

Dr Pugliese przeprowadził również pierwsze badanie kliniczne peptydu miedzi, witaminy E do stosowania miejscowego i beta-glukanu. Wszystkie jego wieloletnie prace i osiągnięcia są nieocenionym wkładem w rozwój branży beauty. Dr Pugliese jest światowej sławy autorem podręczników medycyny estetycznej – Advanced Professional Skincare Medical Edition oraz The Physiology of the Skin, wyd. I, II, III. Prowadził liczne badania kliniczne, poświęcając swoją karierę opracowaniu innowacyjnych formuł i badaniu fizjologii skóry.

img

Profesjonalne kosmetyki marki Circadia opierają się na chronobiologii – nauce o naturalnych rytmach dobowych skóry i ciała. Podstawą koncepcji marki są zasady ochrony skóry przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych w ciągu dnia oraz stymulowanie wewnętrznych mechanizmów regeneracji skóry podczas snu.

Formuły produktów Circadia łączą czyste ekstrakty roślinne, technologię komórek macierzystych, witaminy drugiej generacji i innowacyjne peptydy, dzięki czemu możliwe jest osiąganie optymalnych efektów leczenia skóry. Wśród osiągnięć marki Circadia znajdują się alternatywy dla peelingów chemicznych, zestawy do pielęgnacji domowej, serum i ekskluzywne opatentowane technologie łączenia składników. Circadia, to idealne połączenie natury i nauki.

Dr Pugliese

Dr Pugliese jest zdobywcą prawie wszystkich nagród przyznawanych przez Naukowe Towarzystwo Chemików Kosmetologów, w tym najbardziej prestiżowej nagrody Maison De Navarro za swój wkład techniczny w rozwój chemii kosmetycznej.

Michael Q. Pugliese

Michael Q. Pugliese, wnuk dr Pugliese i dyrektor generalny firmy Circadia. Stał się liderem w rozwoju produktów do pielęgnacji skóry i światowej sławy pedagogiem. Rozwinął firmę i wprowadził ją na rynek międzynarodowy: dziś marka Circadia jest reprezentowana w ponad 30 krajach na całym świecie i zyskała międzynarodowe uznanie!