Składniki zawarte w formułach produktów

Idealne połączenie natury i nauki

Nasza koncepcja

Kosmetykі Circadia łączą czyste składniki roślinne, komórki macierzyste, witaminy drugiej generacji i peptydowe technologie innowacyjne dla utrzymania optymalnego zdrowia i urody skóry.

Circadia to profesjonalna marka, zajmująca się opracowaniem produktów do pielęgnacji skóry z uwzględnieniem naturalnego rytmu dobowego. Podstawą naszej koncepcji jest chronobiologia – nauka o ochronie przed uszkodzeniami przez czynniki środowiska naturalnego w ciągu dnia i stymulowaniu mechanizmów wewnętrznych podczas snu.

why-choose-circadia1
Dual-Style-Layout

RYTMY DOBOWE I SKÓRA

Rytmy okołodobowe odpowiadają za regulację funkcji bariery ochronnej skóry, takich jak przeznaskórkowa utrata wody, nawilżenie, pH i temperatura skóry. Skóra jest stale narażona na działanie promieni ultrafioletowych, bakterii i wirusów, dlatego jedną z jej głównych funkcji jest ochrona przed agresywnymi czynnikami środowiskowymi. Kosmetolog musi zrozumieć znaczenie rytmów dobowych dla prawidłowej oceny stanu skóry oraz doboru odpowiedniego zabiegu. Czas konsultacji kosmetologicznej, odpowiednio dobrana pielęgnacja oraz częstotliwość stosowania kosmeceutyków mają istotny wpływ na ich skuteczność oraz umożliwiają określenie potrzeb skóry pacjenta.

full-screen-img

SKŁADNIKI ROŚLINNE

Formuły Circadia zawierają ekstrakty roślinne otrzymywane z kwiatów, owoców, liści, orzechów i jagód z całego świata. Składniki te mają silne właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Jakość i ekologiczność produktów Circadia jest uznana przez międzynarodową organizację ECOCERT.

KOMÓRKI MACIERZYSTE

Komórki macierzyste pochodzenia roślinnego wykorzystywane w produktach Circadia są zbierane w warunkach laboratoryjnych: wykonuje się nacięcie, aby roślina stymulowała produkcję totipotencjalnych komórek macierzystych. Gdy tylko komórki macierzyste zostaną przeniesione do rosliny, zaczynają wytwarzać wtórne metabolity, które chronią się podczas szybkiego procesu podziału komórek. Metabolity wtórne mają silne działanie przeciwutleniające, wspierają układ odpornościowy, stymulują fibroblasty i detoksykują skórę.

PEPTYDY

Istnieje około 20 aminokwasów potrzebnych do tworzenia niezbędnych białek. W wyniku połączenia dwóch aminokwasów powstaje nowa substancja chemiczna – peptyd. Circadia wykorzystuje cztery różne rodziny peptydów, które skutecznie poprawiają kondycję skóry.