Dlaczego firma Circadia jest liderem
w branży profesjonalnych kosmeceutyków?

Dr Pugliese był pierwszym lekarzem praktykiem, który w 1990 roku opublikował podręcznik Advanced Professional Skin Care for Cosmetologists, w którym przedstawił naukę o skórze. Zawierał on nowe ilustracje, dokładną terminologię medyczną oraz podstawy chemii kosmetycznej. Ze względu na popularność artykułów naukowych dr Pugliese stał się jednym z najpopularniejszych prelegentów na wykładach oraz gościem honorowym na wydarzeniach z zakresu pielęgnacji skóry. Nowe odkrycia w dziedzinie nauk o skórze i zastosowanie innowacyjnych składników aktywnych zainspirowały dr Pugliese do udoskonalenia i przeprojektowania swojego podręcznika, a w 2006 roku opublikowano Advanced Professional Skin Care, Medical Edition.

„Physiology of the Skin” („Fizjologia skóry”), to zbiór artykułów dr Pugliese opublikowanych w czasopiśmie SKIN INC. „Fizjologia skóry” jest wykorzystywana przez edukatorów, specjalistów od pielęgnacji skóry i producentów kosmetyków jako najbardziej informacyjny i odpowiedni przewodnik na świecie.

img

Firma Circadia oferuje dużą liczbę seminariów naukowych, kursów edukacyjnych dla producentów kosmetyków oraz publikuje artykuły naukowe w wydaniach branżowych. Michael Q. Pugliese posiada tytuł licencjata w dziedzinie nauk ścisłych, regularnie prowadzi wykłady na temat fizjologii skóry i składników kosmetycznych. W jego szkoleniach oraz wykładach biorą udział znani eksperci z dziedziny medycyny estetycznej.

Circadia organizuje spotkania edukacyjne w swojej siedzibie w Pensylwanii. W trakcie czterodniowego kursu na temat chemii kosmetycznej, który jest przeznaczony tylko dla 16 uczestników, szczegółowo opisuje się opracowanie produktów i zapewnia się wysoki poziom zrozumienia zasad działania składników w kosmetykach. Kursanci są oprowadzani po hali produkcyjnej firmy Circadia, a podczas kursu uczestnicy opracowują własny produkt medyczny, z którego będą mogli korzystać zaraz po ukończeniu kursu.