NAUKA

CZYM SĄ RYTMY DOBOWE?

Filozofia marki Circadia skupia się na rytmie dobowym organizmu. Chronobiologia bada wpływ oddziaływania rytmów dobowych na największy organ ludzkiego ciała, jakim jest skóra. Podstawą naszej koncepcji jest chronobiologia – nauka o ochronie przed uszkodzeniami przez czynniki środowiska naturalnego w ciągu dnia i stymulowaniu mechanizmów wewnętrznych podczas snu.

Kosmeceutyki Circadia harmonijnie łączą komórki macierzyste, czyste składniki roślinne, witaminy drugiej generacji i innowacyjne technologie peptydowe dla kompleksowej pielęgnacji i leczenia trądziku, pigmentacji oraz trądziku różowatego. Firma opracowała również innowacyjną nawilżającą poszewkę na poduszkę – ekskluzywny dodatek do pielęgnacji skóry na noc. Jej skuteczność została udowodniona klinicznie.

Brightening Bundle
1553530123404

Firma Circadia

Circadia ma długą historię i obiecującą przyszłość. Obecnie doktor Peter T. Pugliese jest szanowanym i wpływowym specjalistą w sferze nauki o starzeniu się skóry. Michael Q. Pugliese, dyrektor generalny w trzecim pokoleniu, posiada reputację wybitnego wykładowcy w dziedzinie nauki o skórze, a także jest nowatorem w opracowaniu produktów. To właśnie pod jego kierownictwem marka weszła na rynek międzynarodowy i uzyskała na nim uznanie.

RYTMY DOBOWE I SKÓRA

Rytmy okołodobowe odpowiadają za regulację funkcji bariery ochronnej skóry, takich jak przeznaskórkowa utrata wody, nawilżenie, pH i temperatura skóry. Skóra jest stale narażona na działanie promieni ultrafioletowych, bakterii i wirusów, dlatego jedną z jej głównych funkcji jest ochrona przed agresywnymi czynnikami środowiskowymi. Kosmetolog musi zrozumieć znaczenie rytmów dobowych dla prawidłowej oceny stanu skóry oraz doboru odpowiedniego zabiegu. Czas konsultacji kosmetologicznej, odpowiednio dobrana pielęgnacja oraz częstotliwość stosowania kosmeceutyków mają istotny wpływ na ich skuteczność oraz umożliwiają określenie potrzeb skóry pacjenta.

Dual-Style-Layout
full-screen-img

SKUTECZNE SKŁADNIKI

Formuły produktów Circadia łączą czyste ekstrakty roślinne, technologię komórek macierzystych, witaminy drugiej generacji i innowacyjne peptydy, dzięki czemu możliwe jest osiąganie optymalnych efektów leczenia skóry.

Profesjonalne kosmetyki marki Circadia opierają się na chronobiologii – nauce o naturalnych rytmach dobowych skóry i ciała. Podstawą koncepcji marki są zasady ochrony skóry przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych w ciągu dnia oraz stymulowanie wewnętrznych mechanizmów regeneracji skóry podczas snu.