5 zalet peelingów chemicznych od Circadia

5 zalet peelingów chemicznych od Circadia

Regularne stosowanie kosmeceutyków oraz profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym przyczyniają się do poprawy kondycji skóry.

Regularność jest również kluczem do sukcesu biznesu w dziedzinie medycyny estetycznej. Stali klienci, którzy regularnie przychodzą na zabiegi oraz stosują kosmeceutyki do pielęgnacji domowej, przynoszą korzyści nie tylko stanu swojej skóry, ale także zapewniają rozwój i zysk dla Twojego biznesu.

W tym artykule dowiesz się, dlaczego należy regularnie wykonywać peelingi chemiczne oraz jakie korzyści zapewniają peelingi chemiczne.

Dla jakiego rodzaju skóry będą odpowiednie peelingi chemiczne?

Peelingi chemiczne są ważnym składnikiem w leczeniu wielu problemów skóry: trądzik (I-III stopnia), zmarszczki i/lub przebarwienia.

Jakie korzyści zapewnia peeling chemiczny skórze dojrzałej?

Skóra dojrzała charakteryzuje się utratą jędrności, elastyczności, powstają liczne przebarwienia. Skóra dojrzała najczęściej jest odwodniona, szorstka, jest niedotleniona oraz pozbawiona blasku.  Peelingi chemiczne pomagają usunąć zrogowaciałe komórki i skutecznie rozjaśnić skórę.

Zabieg ten stymuluje również aktywność fibroblastów, przyspiesza proces odnowy komórek oraz usprawnia produkcję kolagenu i elastyny.

Po zabiegu skóra wygląda młodziej, jest odświeżona, zmniejsza się widoczność zmarszczek, a koloryt skóry jest bardziej jednolity.

Jaka są korzyści z zabiegu dla klientów z przebarwieniami?

Peeling chemiczny pomaga wyeliminować przebarwienia poprzez rozbijanie białek powierzchniowych.

Peeling nie wpływa na aktywność melanocytów i nie zawiera inhibitorów tyrozynazy, ale intensywnie usuwa zrogowaciałe komórki, dzięki czemu widocznie rozświetla skórę. Zabieg przyspiesza również odnowę komórkową i wyrównuje koloryt skóry.

Czy peeling chemiczny pomoże mi w walce z trądzikiem?

Kwas salicylowy reguluje wydzielanie sebum oraz dokładnie oczyszcza pory. Zabieg ten jest odpowiedni do leczenia trądziku I-III stopnia. 

Peelingi chemiczne to doskonały wybór dla klientów z tłustą cerą i rozszerzonymi porami. W przypadku silnych stanów zapalnych u klienta należy zamiast peelingu chemicznego wybrać terapię enzymatyczną.

Jak można zwiększyć intensywność peelingu?

Intensywność peelingu można zwiększyć nanosząc więcej warstw produktu na skórę lub zwiększając czas trwania zabiegu. Na przykład aktywność peelingu z kwasem mlekowem Lactic Peel i  peelingu Alpha/Beta Peel na bazie żelu zależy od czasu trwania zabiegu. Peelingi na bazie żelu należy zneutralizować sprayem neutralizującym pK i usunąć.

Intensywność peelingu Jessnera, DermaFrost, MandeliClear oraz Vitamin A Accelerator na bazie etanolu zależy od liczby warstw produktu na skórze. Peelingi na bazie etanolu od Circadia są samo neutralizujące się.

Czy peelingi zaleca się wykonywać regularnie?

Seria regularnych zabiegów w połączeniu z pielęgnacją domową od Circadia to najlepsza opcja na osiągnięcie pożądanych efektów dla Twoich klientów.

5 powodów, aby zaproponować swoim klientom serię peelingów chemicznych

  1. Widoczne wyrównanie kolorytu 

Najczęstszym problemem estetycznym są przebarwienia. Aby zmniejszyć widocznośc przebarwień, zalecamy peeling Mandeliclear od Circadia. Jest to idealny peeling dla większości rodzajów i typów skóry. Nie zaleca się nakładania więcej niż 3 warstw peelingu w trakcie jednego zabiegu. Jeśli chcesz zwiększyć intensywność Peelingu Mandeliclear, zalecamy stosowanie preparatu Vitamin A Accelerator (1-3 warstwy nałóż na peeling Mandeliclear). 

  1. Wyrównanie struktury skóry

Peeling Jessnera skutecznie zmiękcza i wygładza skórę. Peeling może być stosowany u klientów z typem skóry 1-3 wg Fitzpatricka. W jednym zabiegu można nałożyć maksymalnie 3 warstwy produktu.

  1. Leczenie oraz poprawa kondycji skóry problematycznej

Peeling Dermafrost zawiera kwas salicylowy, który działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, a także reguluje wydzielanie sebum i oczyszcza pory. Peeling jest idealny dla klientek z trądzikiem I-III stopnia, z typem skóry 1-3 wg Fitzpatricka. Podczas zabiegu należy nakładać maksymalnie 3 warstwy produktu. 

  1. Spersonalizowane podejście

Przed peelingiem należy przeprowadzić konsultację i dowiedzieć się, jak na peeling reaguje skóra klienta. Zacznij od 1 warstwy i stopniowo zwiększaj intensywność peelingu. Jeśli klient nie występują reakcje niepożądane, można wydłużyć czas trwania zabiegu i liczbę warstw produktu.

  1. Przywrócenie i utrzymanie zdrowej bariery ochronnej skóry

Dla klientów z szorstką skórą i uszkodzoną barierą ochronną idealny jest peeling Alpha/Beta lub peeling z kwasem mlekowym Lactic Peel. Peelingi te zapewniają delikatne złuszczanie bez okresu rekonwalescencji i są odpowiednie dla wszystkich typów skóry wg Fitzpatricka (1-6). Peelingi wspomagają odnowę komórkową i głęboko oczyszczają skórę.

Rozwijaj swoją firmę z Circadia

Peelingi to idealna sposób na rozwój Twojego biznesu: klienci uzyskują pożądany rezultat, a Twoja firma staje się bardziej dochodowa. Seria peelingów pomoże Ci zdobyć stałych klientów i poszerzyć ofertę usług. Profesjonalne zabiegi połączone ze skuteczną i prostą pielęgnacją domową marki Circadia pomogą Twoim klientom poprawić wygląd skóry, a Tobie przyniosą zaufanie pacjentów i stałe przychody!

Formuły produktów Circadia łączą czyste składniki roślinne, komórki macierzyste, witaminy drugiej generacji i innowacyjne technologie peptydowe, aby wspierać optymalne zdrowie i piękno skóry. Dzięki unikalnym technologiom i najwyższej jakości składnikom produkty Circadia nadają się do leczenia wielu problemów skóry, trądziku, suchości, przebarwień i trądziku różowatego, a także mogą być stosowane do odmładzania.

Circadia to profesjonalna marka, która opracowuje produkty do pielęgnacji skóry uwzględniające naturalny rytm dobowy skóry i ciała. Podstawą koncepcji marki jest chronobiologia – nauka o ochronie skóry przed uszkodzeniem przez czynniki środowiskowe w ciągu dnia oraz stymulowanie wewnętrznych mechanizmów regeneracji skóry podczas snu.