Circadia® przedstawia nowy produkt – Serum 71: doświadczenie przeszłości, krok w przyszłość

Circadia® przedstawia nowy produkt – Serum 71: doświadczenie przeszłości, krok w przyszłość

Leesport, Pennsylwania: Circadia wprowadza swój pierwszy produkt w 2023 roku, Serum 71. Nowy produkt łączy dotychczasowe doświadczenie marki z innowacyjnymi nowoczesnymi technologiami. Serum 71 wykazuje działanie odmładzające, rozjaśniające przebarwienia oraz ma też swoją historię.

W 1971 roku dr Peter Pugliese dołączył do Towarzystwa Chemików Kosmetologów, co zapoczątkowało wielką zmianę w jego karierze i ostatecznie zmieniło kierunek jego działalności w branży pielęgnacji skóry. Dr Pugliese przeprowadził pierwsze badanie kliniczne peptydu miedzi do stosowania w produktach kosmetycznych w latach 80-tych. Jego badania wykazały, że miedź wspomaga aktywność fibroblastów i działa antyoksydacyjnie,zapobiegając uszkodzeniu skóry przez wolne rodniki. Przełomowe badania dr P. Pugliese przyczyniły się do powszechnego stosowania peptydów w produktach kosmetycznych na całym świecie.

Oprócz badań nad peptydem miedzi, w latach 80-tych dr Pugliese przeprowadził również badania kliniczne nad skutecznością przenikania beta-glukanu w głąb skóry. Badania te wniosły znaczący wkład w rozwój nowoczesnych kosmeceutyków.

W 2023 roku Michael Pugliese, wnuk dr Petera Pugliese oraz dyrektor generalny firmy Circadia, wprowadził nowe serum. Formuła produktu została stworzona dzięki wiedzy dr P. Pugliese, ale zawiera również jego własne podejście do łączenia składników.

„Używamy wielu składników, które stały się standardem w formułach produktów do pielęgnacji skóry, ale wierzymy, że historia kryjąca się za każdym z tych składników jest również ważna. Każdy z tych składników został uzyskany dzięki oddanej pracy konkretnej osoby” – powiedział Michael Pugliese, dyrektor generalny firmy Circadia.

Bogata w składniki odżywcze formuła Serum 71 wykazuje działanie wzmacniające odporność skóry, łączy w sobie potężne trio kwasów traneksamowego, migdałowego i azelainowego. Zawiera również beta-glukan drugiej generacji i Neodermyl, peptyd miedzi nowej generacji, który odbudowuje włókna kolagenu i elastyny.

Wskazaniem do stosowania Serum 71 są przebarwienia oraz wiotkość skóry. Serum 71 skutecznie rozjaśniania, odżywia i ujędrnia skórę. Produkt jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Serum 71 jest wyrazem uznania wielkiego wkładu dr. P. Pugliese w rozwój chemii kosmetycznej, swoją nazwę bierze od 1971 r., kiedy dr P. Pugliese wstąpił do Towarzystwa Chemików Kosmetologów. Serum 71 to połączenie innowacyjności oraz szacunku dla historii i pracy włożonej w stworzenie tego produktu.

Serum 71 zostało wprowadzone na rynek amerykański 20 lutego 2023 roku i jest dostępne u każdego oficjalnego partnera Circadia.

O Circadia:

Profesjonalne kosmetyki marki Circadia opierają się na chronobiologii – nauce o naturalnych rytmach dobowych skóry i ciała. Podstawą koncepcji marki są zasady ochrony skóry przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych w ciągu dnia oraz stymulowanie wewnętrznych mechanizmów regeneracji skóry podczas snu.